Belevág a régiós terjeszkedésbe Tiborcz és a Mol energiaszolgáltatója
A nemzetközi kapcsolatokért felelős igazgató korábban több éven át a Molnál dolgozott.
A nemzetközi kapcsolatokért felelős igazgató korábban több éven át a Molnál dolgozott.
Ahogy fut fel a megújuló energia termelése, úgy válik egyre égetőbbé a kérdés, hogyan tároljuk el azt a többletet, amit nem tudunk egyből felhasználni vagy továbbítani. Összeszedtük a már működő és a még fejlesztés alatt álló megoldásokat.
Rendkívül alacsony a fordulatszáma, de 77 000 Nm a nyomatéka ennek a gigantikus zuglói motornak, mely nemcsak áramot, hőt is előállít. És három van belőle egymás mellett, ami még mindig csak feleannyi, mint amennyi az óceánjáró hajókban található.
Érzékelhető, hogy a befektetési lehetőségeket kereső tőke egyre jobban értékeli a zöld befektetéseket, miközben a kötvényeket kibocsátók is kedvezőbb feltételekkel tudják felhasználni a bevont forrást – véli Szécsi Balázs, az Alteo Nyrt. tranzakciós menedzsere és befektetői kapcsolattartója.
A Kék Bolygó Klímavédelmi Kockázati Tőkealap résztulajdonos lett egy hulladékhasznosítást végző cégben.
2035-től már csak tisztán elektromos személyautókat lehet forgalomba helyezni. Ez nemcsak az elektromos szolgáltatókat állítja új kihívás elé (részben a gyorstöltőállomások kiépítése miatt), de az ingatlanfejlesztőket is: a meglévő elektromos kapacitásokkal kell úgy gazdálkodniuk, hogy jusson elég áram egy lakó- vagy irodaépület lakásai, irodái, közös helyiségei, valamint a mélygarázsokban mindinkább igényelt autótöltők ellátására is. Novotny Dénes, az Alteo Nyrt. e-mobilitási leányvállalata, az Altego Kft. ügyvezetője segítségével azt mutatjuk be, miként sikerült ezt megoldani az angyalföldi Kassák Passage esetében, ahol a 300 autóbeállóhely ötödénél építettek be saját, névre szóló töltőt. Hogyan lehet előteremteni az ehhez szükséges teljesítményt, miként lehet használni, mennyire éri meg, és mire számíthatunk a jövőben, ahogy egyre nagyobb igény támad az otthoni autótöltésre?
Megállíthatatlanul terjed a villanyautózás, ezzel együtt pedig egyre több töltőoszlopra van szükség Magyarországon is. Már ott tartunk, hogy érdemes megfontolni az irodaházak parkolóinak töltősítését, a vállalatoknak pedig az e-autós flotta kiépítését. Milyen lépésekből állnak ezek a fejlesztések, és milyen költségekre kell számítania annak, aki ilyesmire adja a fejét?
Egyre nagyobb szeletet hasítanak ki az energiatortából a megújulók, ám ezek a források jelenleg nem minden esetben képesek az energetika problémáira teljeskörűen megoldásokat nyújtani. A sürgető cél a néhány évtizeden belüli karbonsemlegesség, ehhez azonban új energiaforrásokra lesz szükségünk, vagy a meglévők hatékonyságát kell jelentősen megnövelnünk? Szakértők mondják el, hogyan látják az energia jövőjét.
Többféleképpen nyerhetünk a hulladékból energiát. Amíg a hulladékégető erőművek környezetszennyezőbbek és kisebb hatékonysággal működnek, egyre elterjedtebb és támogatott a technológia. Ezzel szemben a biogáz hatékonyabb, teljesen környezetbarát és alig használjuk ki, holott rengeteg hasznosítható szerves hulladékot termelnek nem is csak az élelmiszeripari cégek, de a háztartások is.
Annyira erősen kezdte az évet a megújuló energetikai szolgáltatásokban utazó Alteo, hogy fennállása legjobb első negyedévét produkálta.
Megveszi a Sinergy Energiaszolgáltatót, és tizenegy leánycég-részesedését az Alteo.
Habár a nemzetközi villamosenergia-árak nem változtak számottevően az elmúlt évben, a fokozódó piaci verseny idén tovább csökkenti az áram árát a hazai ipari fogyasztók számára.
Az Európai Bizottság döntése alapján 2017-től változik a megújuló-energetikai iparág támogatási szabályozása. A kötelező átvételi árak helyét a versenytárgyalás és az árkiegészítés veheti át, amely elsősorban a hosszútávra tervező, jelentős szakmai know-how-val bíró cégeknek kedvez majd. A piaci alapokra helyezett új támogatási rendszer áttételesen a szabályozói kockázatokat is csökkenti.
A tavalyi év során az Európai Unióban telepített villamosenergia-termelő kapacitások 26,5 százaléka szélerőmű volt, a felépített erőművek összértéke piaci becslések alapján a 17 milliárd eurót is elérheti.
Az idén a szélerőművek, a barnamezős biomassza és biogáz projektek lehetnek az év zöldenergiás, akvizíciós nagy produkciói Magyarországon. A külföld igazából tabu.
Mintegy hárommilliárd forintért három, összesen 5,8 megawatt teljesítményű szélerőművet vásárolt az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. Ezzel a hazai megújuló energetika történetének egyik legnagyobb tranzakcióját hajtotta végre a csoport.
2020-ig érdemes volna megduplázni a jelenlegi kapacitást, és ez fontos lenne a EU felé vállalt megújulóenergiás célok teljesítéséhez is – állítja Ifj. Chikán Attila, az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. vezérigazgatója. Elvileg a megújulóenergia-hasznosítási cselekvési tervben (NCST) mindehhez megvan a kormányzati szándék is.